Prywatne Wydawnictwo Naukowe "VEGA"
Wydawca Kwartalnika
"VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII" 
WYDAWNICTWO ISTNIEJE OD 1991 ROKU
 

 Strona Vademecum...

M E N U

 PRZYKŁADOWA STRONA „VADEMECUM...”
 (z numeru 1/2015)

PRZYKŁADOWA STRONA VADEMECUM... 1/15
 
Przykładowa strona z numeru 1/2015 „Vademecum Miłośnika Astronomii”

   Prezentowana strona pochodzi z kluczowego działu czasopisma, którym jest „Kalendarzyk astronomiczny”. Jest to jedna z ośmiu stron, na których są szczegółowo omawiane warunki widoczności planet i jaśniejszych planetoid oraz zjawiska związane ze Słońcem i Księżycem, jak np. zaćmienia, zakrycia gwiazd przez Księżyc, zbliżenia naszego satelity z jasnymi gwiazdami i planetami itp. Wszystkie najciekawsze zjawiska są przejrzyście ilustrowane kolorowymi mapkami w układzie horyzontalnym (jak ta powyżej).
 
   Drugi kluczowy dział - „Poznajemy gwiazdozbiory” - szczegółowo omawia najciekawsze konstelacje widoczne w Polsce, ilustrując je kolorową mapką nieba. W opisie gwiazdozbiorów są zawsze wyszczególnione i dość szczegółowo opisane ciekawe obiekty (gwiazdy podwójne, mgławice, galaktyki itp.), które są dostępne do obserwacji amatorskim sprzętem. Opisy są często zilustrowane amatorskimi zdjęciami tychże obiektów.

TO WAŻNE!

   Nasz kwartalnik nie jest tak obszerny, jak inne pisma astronomiczne i ukazuje się dość rzadko, bo zaledwie raz na 3 miesiące. Jednak jest tak opracowywany, aby w tym skromnym zeszyciku (20 stron) czytelnik znalazł niezbędne informacje, które pozwolą mu zobaczyć wszelkie najciekawsze obiekty i zjawiska na niebie. Kupując numer za jedyne 7,90 zł, możesz mieć pełny obraz tego, co wydarzy się na niebie w całym kwartale, a za skromną kwotę 31,60 zł poznasz wszystkie najciekawsze zjawiska w okresie całego roku (!), bo tyle kosztuje całoroczna prenumerata (4 numery). Żadne inne czasopismo o tematyce astronomicznej nie dostarczy Ci tej podstawowej wiedzy o niebie na tak długi okres za tak niską cenę. Dlatego zachęcamy do prenumeraty naszego kwartalnika - szczegóły niżej.
 
   To prawda, że inne czasopisma są dużo obszerniejsze i zawierają dużo więcej wiadomości, również tych o charakterze nieobserwacyjnym. Jednak nie każdy miłośnik astronomii potrzebuje aż tak dużej porcji wiedzy, za którą musi zapłacić kilka razy więcej niż za nasze „Vademecum...” (w przeliczeniu na ten sam okres).

   Czasopismo można nabyć w salonach EMPiK lub zakupić u nas wysyłkowo za jedyne 7,90 zł z wysyłką, składając zamówienie na Formularzu, e-mailem: pwnvega@wp.pl, telefonicznie: (42) 718-86-82, 609-481-673 (w godz.7-21) albo listownie: PWN "VEGA", ul. Lotnicza 4a, 95-035 Ozorków. Można też od razu dokonać wpłaty na konto PKO BP nr 50 1020 5558 1111 1873 3490 0073 PWN Vega, najlepiej opłacając prenumeratę od numeru 4/16 (najnowszego) do końca bieżącego roku, w kwocie 39,50 zł (łącznie za 5 numerów). Można też opłacić prenumeratę na dowolny inny okres, licząc po 7,90 zł za każdy numer.

* * *

Przykładowa strona z numeru 2/2015 „Vademecum...”
z zaproszeniem na zlot OZMA

 
PRZYKŁADOWA STRONA VADEMECUM... 2/15

 

Copyright 1999 - 2016 by PWN "VEGA". Wszystkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów tej strony, bez zgody autorów jest zabronione!