Prywatne Wydawnictwo Naukowe "VEGA"
Wydawca Kwartalnika
"VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII" 
WYDAWNICTWO ISTNIEJE OD 1991 ROKU
 

- Obrotowa mapa nieba -

M E N U

OBROTOWA MAPA NIEBA - PLASTIKOWA
FOSFORESCENCYJNA - świeci w ciemności

OBROTOWA MAPA NIEBA - ISBN 839079275-3, EAN 9788390792750

Autor: Paweł Matys,  format: 22,5 x 25,0 cm,  ISBN 839079275-3
Cena bez kosztów wysyłki: 21,00 zł

Koszty wysyłki

List zwykły: 4,90 zł           List priorytetowy: 5,90 zł         
List polecony: 8,50 zł         List polecony priorytet.: 10,50 zł 
Paczka pocztowa: 14,00 zł      Paczka pocztowa pobranie: 16,00 zł 
Paczka kurierska: 16,00 zł     Paczka kurierska pobranie: 18,00 zł
Paczkomat INPOST: 13,00 zł  -  musisz podać adres tego paczkomatu!

Listem zwykłym wysyłamy jednorazowo maksymalnie 2 egzemplarze!
Więcej informacji o szczegółach dostawy znajdziesz tutaj...

   Obrotowa mapa nieba jest nadrukowana na elastycznym podłożu z tworzywa sztucznego, a na jej powierzchni znajduje się okrągła nakładka z plastikowej folii, z przeźroczystym owalem i godzinową podziałką, którą można obracać. Aby określić przybliżony wygląd nieba dla dowolnej chwili, należy daną godzinę (z foliowej nakładki) ustawić naprzeciwko wybranej daty (na brzegu plastikowej mapy). Wówczas w przeźroczystym owalu ujrzymy niebo nad Polską, widoczne w danym momencie. Można też zwiększyć dokładność ustawienia mapy, uwzględniając poprawkę na długość geograficzną miejsca obserwacji. Mapa na odwrotnej stronie zawiera tabelkę ze współrzędnymi planet do 2026 r., dzięki którym można wyznaczyć ich pozycje na niebie. Planety nie są bowiem naniesione na mapie, gdyż z upływem czasu zmieniają swe położenia względem gwiazd. W stosunku do wersji kartonowej, obrotowa mapa nieba plastikowa posiada dokładniejszą podziałkę godzinową (do 5 minut), zawiera linię południka miejscowego, punkt zenitu oraz dodatkowe linie umożliwiające określanie wysokości obiektów nad horyzontem (30 i 60 stopni), jest odporna na wilgoć, a dzięki dużej elastyczności - również i na złamania, posiada uchwyt do zawieszenia, który stanowi jednocześnie miarkę do określania odległości kątowych na niebie (1/2, 1, 5 i 10 stopni). Uwaga! Gwiazdy na najnowszej wersji tej mapy zostały nadrukowane specjalną farbą fosforescencyjną, która świeci w ciemności. Aby pobudzić je do świecenia, należy mapę uprzednio naświetlić przez kilka minut światłem silnej lampy. Z upływem minut świecenie gwiazd powoli słabnie, ale można je ponownie uaktywnić poprzez kolejne naświetlenie źródłem silnego światła. Proces naświetlania można powtarzać dowolną liczbę razy. Jakość druku (wyrazistość szczegółów) tego wydania mapy jest doskonała.
   Podobne możliwości (oprócz świecenia w ciemności) zapewnia tańsza Obrotowa mapa nieba kartonowa, która z pewnością zadowoli mniej wymagających miłośników astronomii.

Korzystne rabaty cenowe dla szkół i odbiorców hurtowych, przy zakupie większej ilości map! - zapytaj o ceny

   Zamówienia na tę publikację można składać na Formularzu, e-mailem: pwnvega@wp.pl, telefonicznie: (42) 718-86-82, 609-481-673 (w godz.7-19) albo listownie: PWN "VEGA", ul. Lotnicza 4a, 95-035 Ozorków.

Zobacz też naszą pełną OFERTĘ innych map, książek i plakatów astronomicznych
 


Polecamy także nasze periodyki:
 "Vademecum ..."
          "Efemerydy Astronomiczne"
    Najnowszy VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII
         EFEMERYDY ASTRONOMICZNE

 

 ZOBACZ 3 WIELKIE PROMOCJE NA „VADEMECUM...” 
 czyli:  jak kupić numery archiwalne po 0,75 zł/szt. -> więcej... 

 

Copyright 1999 - 2022 by PWN "VEGA". Wszystkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów tej strony, bez zgody autorów jest zabronione!