Prywatne Wydawnictwo Naukowe "VEGA"
Wydawca Kwartalnika
"VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII" 
WYDAWNICTWO ISTNIEJE OD 1991 ROKU
 

 -- Mapa nieba --  

M E N U

 

OKOLICZNOŚCIOWA MAPA NIEBA 
Twój układ gwiazd i planet na dzień 
narodzin, ślubu, 18. urodziny itp.
 

(niżej przykładowy wzór)  

Personalizowana mapa nieba, układ gwiazd i planet - plakat na urodziny, ślub, dzień narodzin, rocznicę
 Powiększ 
 

Autor: Mirosław Brzozowski,  format: 29,7 x 42,0 cm.  Cena - bez wysyłki:
75,00 zł - jednakowa dla wszystkich czytelników.
Plakat wysyłamy w terminie ok. 4 - 5 dni.

Koszty wysyłki

Paczka pocztowa: 13,00 zł      Paczka pocztowa pobranie: 15,00 zł 
Paczka kurierska: 16,00 zł     Paczka kurierska pobranie: 18,00 zł
Paczkomat INPOST: 14,00 zł  -  musisz podać adres tego paczkomatu!
ORLEN Paczka: 11,00 zł      -  musisz podać adres punktu odbioru!

Więcej informacji o szczegółach dostawy znajdziesz tutaj...

   Jeśli chcesz poznać wygląd nieba w ważnej dla Ciebie chwili, np. w dniu własnych narodzin, ślubu lub 18. urodzin czy też narodzin dziecka albo okrągłej rocznicy tych wydarzeń, to ta mapa będzie doskonałym prezentem na tę okoliczność. Poza walorami zdobniczymi (jako ciekawa ozdoba na ścianie) może ona służyć też jako pomoc w nauce poznawania gwiazdozbiorów, gdyż zawiera sylwetki oraz nazwy konstelacji i najjaś­niejszych gwiazd. Jest to unikatowa (personalizowana) publikacja w formie eleganckiego plakatu A3, którą tworzymy w jednostkowym wzorze tylko na indywidualne zamówienia. Mapa przedstawia dokładny wygląd nieba w wybranej miejscowości, w szczególnym dniu oraz ustalonej godzinie. Te trzy parametry decydują o układzie gwiazd i planet oraz Słońca i Księżyca na niebie, więc te dane musimy otrzymać w zamówieniu, aby było możliwe wykonanie takiej mapy. Data może obejmować zarówno lata wsteczne, jak i przyszłe.

   Twojej wersji plakatu nie możemy udostępnić innej osobie, ponieważ nie będzie on spełniał wymagań innego odbiorcy. Zazwyczaj każdy zamawiający podaje własne parametry (tj. inną datę, godzinę i miejscowość) do sporządzenia mapy i dlatego wykonany dla niego plakat przedstawia niepowtarzalny układ gwiazd i planet w tym szczególnym dniu i miejscowości. Zmiana któregokolwiek z tych parametrów zmienia wygląd nieba względem lokalnego horyzontu. Na tej mapie odnajdziesz swoje szczęśliwe gwiazdy, które widniały na niebie w ważnej dla Ciebie lub Twoich bliskich chwili.

   Niestety, ta niepowtarzalność mapy powoduje, że jej cena jest dość wysoka. Nie jest to bowiem produkcja seryjna, więc nie można jednego wzoru powielić w większej liczbie egzemplarzy i przeznaczyć dla różnych odbiorów. Opracowanie każdego wzoru mapy zajmuje kilka godzin żmudnej pracy na komputerze, a ponadto jej druk odbywa się w innej miejscowości, co wiąże się jeszcze z dodatkowym czasem i kosztami dojazdu do drukarni. A to wszystko dla wy­dru­kowania zazwyczaj jednego tylko egzemplarza.

   Obraz sfery niebieskiej mieści się w okręgu o średnicy 24 cm, którego brzegowa (czarna) krawędź stanowi linię horyzontu. Na mapie stworzonej w układzie horyzontalnym znajdują się następujące elementy:
kierunki świata i punkt zenitu, czyli najwyższy punkt sfery niebieskiej 
gwiazdy o jasności do 5 magnitudo, które dość dobrze widać w pogodną noc
linie ukazujące charakterystyczne sylwetki gwiazdozbiorów
Księżyc w aktualnej fazie i planety, które były wtedy widoczne
jeśli mapa obrazuje niebo dzienne, to zawiera też pozycję Słońca
nazwy gwiazdozbiorów, jaśniejszych gwiazd i widocznych planet

   Poniżej mapy umieszczono nazwę znaku Zodiaku, w którym w danej chwili przebywało Słońce, a także fazę Księżyca oraz momenty wschodów i zachodów Słońca, Księżyca i planet w tym dniu. Na samym dole plakatu znajduje się nazwa wydarzenia, które dla osoby zamawiającej było motywacją do wykonania mapy. Mogą to być więc określenia typu: Narodziny Stasia albo Ślub Ewy i Adama czy 18. urodziny Jana itp. Na obrzeżach arkusza jest niezadrukowany biały pasek o szerokości 10 mm, stanowiący swego rodzaju ramkę, który można sobie pozostawić lub częściowo obciąć, gdyby był problem z dopasowaniem mapy do posiadanej oprawy.

   Mapy wykonujemy w typowym formacie A3 (297 x 420 mm), korzystając z wy­so­kiej jakości druku cyfrowego. Stosowany format jest wystarczająco duży, aby zapewnić dobrą czytelność szczegółów na mapie, a jednocześnie jest to rozmiar powszechnie stosowany, dla którego można dość łatwo znaleźć odpowiednią oprawę. Ponieważ mapa ma upamiętniać ważne dla nas lub naszych bliskich wydarzenie, to po zakupie warto umieścić ją za szybą w odpowiedniej ramie lub tzw. antyramie, aby z czasem nie uległa zakurzeniu i zniszczeniu. Mapę sprzedajemy w formie papierowego arkusza (bez ramy).

   Jako że mapa jest dość pracochłonna w wykonaniu i drukowana poza naszą miejscowością, to nie wykonujemy jej z dnia na dzień. W praktyce potrzeba około 3 dni na przygotowanie projektu i jego ostateczne wydrukowanie (zależnie od ilości zamówień). Jednak z uwagi na różne losowe przeszkody, które niekiedy się zdarzają, czas ten może się wydłużyć do 5 dni. Do tego trzeba jeszcze dodać 1-2 dni na dostawę kurierską lub pocztową, więc ogółem należy liczyć się z czasem oczekiwania około 7 dni na otrzymanie gotowego produktu. Jeśli więc chcą Państwo otrzymać taką mapę w określonym dla siebie terminie, to warto dokonać zamówienia co najmniej tydzień wcześniej. Możemy też wykonać taką mapę w szybszym terminie - do 2 dni roboczych (plus czas dostawy), ale taka usługa kosztuje dodatkowo 20 zł i trzeba ją wcześniej uzgodnić.

   Za cenę 75,00 zł otrzymają Państwo jeden arkusz mapy z niepowtarzalnym wyglądem nieba. Jeśli będzie potrzeba więcej identycznych egzemplarzy, to za każdy dodatkowy doliczamy 6 zł brutto. Mapy do wysyłki są zwijane w rulon i pakowane w sztywną rurkę, aby nie uległy uszkodzeniu w drodze. Wysyłamy je kurierem INPOST lub paczką pocztową. Opłaty za mapę i koszt wysyłki można dokonać przelewem na konto przed lub po wykonaniu usługi. Można też wybrać dostawę paczką pobraniową i zapłacić należność kurierowi przy odbiorze.

   Standardowo wykonujemy plakat z tłem w kolorze piaskowym (wzór 1), ale na życzenie możemy zastosować tło białe (wzór 2) lub błękitne (wzór 3). Kolor tła nie ma wpływu na cenę.

Okolicznościowa mapa nieba wzór 1 Okolicznościowa mapa nieba wzór 2 Okolicznościowa mapa nieba wzór 3

   W zamówieniu należy podać następujące dane: nazwę miejscowości (można dodać jej współrzędne geograficzne), datę, godzinę oraz nazwę wydarzenia (narodziny..., ślub... itp.), które mamy umieścić na dole plakatu. Wskazane jest też wybranie koloru tła, podając numer wybranego wzoru (1, 2 lub 3). Jeśli wzór kolorystyczny nie zostanie wybrany, to użyjemy wzoru nr 1.

   Powyższą mapę można zamówić na Formularzu, e-mailem: pwnvega@wp.pl lub telefonicznie: (42) 718-86-82, 609-481-673 i zapłacić po otrzymaniu sumę jego ceny i kosztu wybranej dostawy. Zakupu można też dokonać w formie przed­płaty na konto bankowe: PKO BP nr 66 1020 3440 0000 7402 0309 3432, PWN "Vega", ul. Lotnicza 4a, 95-035 Ozorków.


Polecamy także nasze periodyki:
 "Vademecum ..."
          "Efemerydy Astronomiczne"
    Najnowszy Vademecum Miłośnika Astronomii
         Efemerydy Astronomiczne

 

Copyright 1999 - 2022 by PWN "VEGA". Wszystkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów tej strony, bez zgody autorów jest zabronione!