Prywatne Wydawnictwo Naukowe "VEGA"
Wydawca Kwartalnika
"VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII" 
WYDAWNICTWO ISTNIEJE OD 1991 ROKU
 

 Strona Vademecum...

M E N U

 

 PRZYKŁADOWE STRONY „VADEMECUM...”
 (z numeru 4/2017)

Przykładowe strony nr 6 i 7 VADEMECUM... 4/17
 
Przykładowe strony z „Vademecum Miłośnika Astronomii” nr 4/17,
który prezentuje zjawiska od kwietnia do końca czerwca 2018 r.

   Prezentowane strony pochodzą z kluczowego działu czasopisma, którym jest „Kalendarzyk astronomiczny”. Są to dwie z wielu stron, na których szczegółowo omówiono warunki widoczności planet i jaśniejszych planetoid oraz zjawiska związane ze Słońcem i Księżycem, jak np. zbliżenia naszego satelity z jasnymi planetami i gwiazdami, ruchy planet i planetoid na niebie itp. Wszystkie najciekawsze zjawiska są przejrzyście ilustrowane kolorowymi mapkami w układzie horyzontalnym (jak te powyżej), które pozwalają bezbłędnie odszukać interesujące obiekty i zjawiska na niebie.
 
   Drugi kluczowy dział - „Poznajemy gwiazdozbiory” - szczegółowo omawia najciekawsze konstelacje widoczne w Polsce, ilustrując je kolorową mapką nieba. W opisie gwiazdozbiorów są zawsze wyszczególnione i dość szczegółowo opisane ciekawe obiekty (gwiazdy podwójne, mgławice, galaktyki itp.), które są dostępne do obserwacji amatorskim sprzętem. Opisy są często zilustrowane amatorskimi zdjęciami tychże obiektów.

TO WAŻNE!

   Nasz kwartalnik nie jest tak obszerny, jak inne pisma astronomiczne i ukazuje się dość rzadko, bo zaledwie raz na 3 miesiące. Jednak jest tak opracowywany, aby w tym skromnym zeszyciku (20 stron) czytelnik znalazł niezbędne informacje, które pozwolą mu zobaczyć wszelkie najciekawsze obiekty i zjawiska na niebie. Kupując numer za jedyne 10,00 zł, możesz mieć pełny obraz tego, co wydarzy się na niebie w całym kwartale. Żadne inne czasopismo o tematyce astronomicznej nie dostarczy Ci tej podstawowej wiedzy o niebie na tak długi okres za tak niską cenę. Dlatego zachęcamy do zakupu najnowszego numeru, którego opóźniony numer okładkowy 1-4/2020 dotyczy roku ubiegłego, ale treść jest opracowana na bieżący okres (do 15 października) roku 2021.
 
   To prawda, że inne czasopisma są dużo obszerniejsze i zawierają dużo więcej wiadomości, również tych o charakterze nieobserwacyjnym. Jednak nie każdy miłośnik astronomii potrzebuje aż tak dużej porcji wiedzy, za którą musi zapłacić kilka razy więcej niż za nasze „Vademecum...” (w przeliczeniu na ten sam okres).

   Czasopismo można nabyć w salonach EMPiK lub zakupić u nas wysyłkowo za jedyne 10,00 zł z wysyłką, składając zamówienie na Formularzu, e-mailem: pwnvega@wp.pl, telefonicznie: (42) 718-86-82, 609-481-673 (w godz.7-19) albo listownie: PWN "VEGA", ul. Lotnicza 4a, 95-035 Ozorków. Można też od razu dokonać wpłaty na konto PKO BP nr 50 1020 5558 1111 1873 3490 0073 PWN Vega. Jest to już ostatnie wydanie w histoii "Vademecum..." i więcej ich nie będzie, dlatego warto kupić je na pamiątkę za jedyne 10,00 zł.

* * *

Szczegółowa strona z numeru 1/2015 „Vademecum...”
 
PRZYKŁADOWA STRONA VADEMECUM... 1/15

 

Copyright 1999 - 2019 by PWN "VEGA". Wszystkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów tej strony, bez zgody autorów jest zabronione!