Prywatne Wydawnictwo Naukowe "VEGA"
Wydawca Kwartalnika
"VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII" 
WYDAWNICTWO ISTNIEJE OD 1991 ROKU
 

-- Akcesoria optyczne --

M E N U

 

 ZASADY SPRZEDAŻY

   Ceny poniższych towarów nie zawierają kosztów wysyłki, które można zobaczyć klikając link Pokaż koszty wysyłki, umieszczony poniżej zdjęcia każdej pozycji. Kupując kilka pozycji z różnymi kosztami wysyłki, należy w dostawie uwzględnić koszt najwyższy. Zamówienie można złożyć na Formularzu, e-mailem pwnvega@wp.pl, tel. (42)718-86-82, 609-481-673, podając nazwy towarów i wybrany rodzaj dostawy. Zamówienie musi zostać przez nas potwierdzone. Zapłaty należności należy dokonać przelewem na konto przed lub po otrzymaniu towaru. Można też zapłacić doręczycielowi, wybierając dostawę paczką pobraniową. Ceny oznaczone znakiem *P dotyczą prenumeratorów Vademecum Miłośnika Astronomii. Więcej szczegółów o warunkach płatności i dostawy znajdziesz TUTAJ

AKCESORIA OPTYCZNE
 
Do poniższych cen należy dodać wybrany koszt wysyłki,
który jest ukryty pod opisem towaru !

Filtr słomeczny Baader FILTR SŁONECZNY FOLIOWY - Baader Planetarium. Cena zależy od rozmiaru folii:
 
- rozmiar 5x5 cm - cena 3,50 zł lub 3,00 zł *P
- rozmiar 10x10 cm - cena 10,00 zł lub 9,50 zł *P
- rozmiar 15x15 cm - cena 23,50 zł lub 22,50 zł *P
- rozmiar 20x20 cm - cena 40,00 zł lub 38,00 zł *P
 
Oferowany filtr to cienka folia ze sztucznego tworzywa (bez oprawy) firmy Baader Planetarium, z napyloną na powierzchni lustrzaną warstwą aluminium, która odbija 99,999% promieniowania słonecznego. W ten sposób do oka obserwatora trafia tylko 0,001% światła, chroniąc wzrok przed uszkodzeniem. Folia ta nosi oznaczenie ND5 i doskonale nadaje się jako filtr obiektywowy do wizualnych obserwacji Słońca, który należy umieścić przed obiektywem lunety, teleskopu lub lornetki. Standardowy rozmiar folii ma kształt kwadratu o bokach 10x10 cm, ale sprzedajemy ją także w rozmiarach mniejszych i większych (jak powyżej), w cenach mniej więcej proporcjo­nal­nych w stosunku do standardowej powierzchni.
   Uwaga! Filtry w rozmiarach do 15 cm wysyłamy wszystkimi rodzajami przesyłek (jak poniżej), zaś rozmiary 20x20 cm - tylko listami poleconymi albo paczkami pocztowymi lub kurierskimi. Wszystkie rodzaje filtrów są dobrze za­bezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie. Koszty wysyłki poniżej.

List zwykły: 4,50 zł           List priorytetowy: 5,50 zł         
List polecony: 7,50 zł         List polecony priorytet.: 10,50 zł 
Paczka pocztowa: 14,00 zł      Paczka pocztowa pobranie: 19,00 zł 
Paczka kurierska: 15,00 zł     Paczka kurierska pobranie: 17,00 zł
Paczkomat INPOST: 12,00 zł  -  musisz podać adres tego paczkomatu!

Uwaga! Listem zwykłym wysyłamy jednorazowo maksymalnie 2 egzemplarze!

 Pokaż koszty wysyłki ...  Ukryj koszty wysyłki


Obiektyw MTO-11CA USŁUGA NAPRAWY-REGULACJI OBIEKTYWU MTO-11CA (MTO-1000) produkcji rosyjskiej. Cena: 30,00 zł.
Rosyjskie obiektywy lustrzane typu MTO-11CA są doskonałym sprzętem do fotografowania odległych obiektów, oraz można je wykorzystać do budowy teleskopów astronomicznych. Długa ogniskowa tego obiektywu (1000 mm) i znaczna średnica (100 mm) umożliwiają wykonanie z niego dobrej jakości tele­skopu w systemie Maksutowa, przy stosunkowo małych wymiarach. Wystarczy na jego wyjściu dodać złączkę z okularem i teleskop gotowy. Niestety, wiele egzem­plarzy tego sprzętu, nawet fabrycznie nowych, nie daje idealnej ostrości obrazu wskutek złego wyregulowania lustra na etapie jego produkcji. Szczególnie daje się to zauważyć podczas używania go w charakterze teleskopu, gdyż powiększający okular dokładnie ukazuje tu wszelkie nieostrości. Obrazy gwiazd nie są wtedy wyostrzonymi punktami, lecz mają postać kresek, krzyżyków, trójkątów, elips itp. Jeśli więc Twój obiektyw nie pozwala na idealne wyostrzenie obrazu, a punktowe obiekty są widoczne w postaci niepunktowych figur geo­metrycznych, to zapewne lustro w tym obiektywie jest nieprecyzyjnie za­moco­wane. Na szczęście w wię­kszości takich wadliwych obiektywów można tę usterkę usunąć lub znacznie ją zmniejszyć i sprzęt zyskuje wtedy "nowe życie" ... powiększ zdjęcie.

Paczka pocztowa: 26,00 zł      Paczka pocztowa pobranie: 29,00 zł 

 Pokaż koszty wysyłki ...  Ukryj koszty wysyłki

Niniejsza oferta dotyczy standardowej (czyli najczęściej stosowanej) regulacji obiektywu MC MTO-11CA. Koszt naprawy nie jest wysoki, ale trzeba pamiętać, że przy realizacji usługi drogą wysyłkową dochodzą jeszcze koszty jego wysyłki w obie strony, które musi pokryć Klient zlecający naprawę. Niestety, są one wyższe od ceny samej naprawy obiektywu, gdyż przesyłka powinna się odbyć dość kosztowną (około 26 zł) paczką traktowaną ostrożnie, aby w transporcie nie nastąpiły inne uszkodzenia. Jednak nawet z kosztami wysyłki ogólny koszt takiej usługi jest dużo niższy od ceny obiektywu nowego, a przy tym wiadomo, że nowy obiektyw też nie gwarantuje dobrej ostrości obrazu. Poprawa jakości obrazu po regulacji jest zwykle widoczna na pierwszy rzut oka i rekompensuje poniesione koszty. Najlepiej jest dostarczyć obiektyw osobiście do naszej siedziby w Ozorkowie k. Łodzi, ul. Lotnicza 4a (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Niestety, nie wszystkie usterki dadzą się wyeliminować samą regulacją ustawienia lustra. Dlatego zanim przyślesz obiektyw do naprawy, skontaktuj się z nami telefonicznie (42) 718-86-82 lub 609 481 673 albo e-mailem pwnvega@wp.pl i podaj jak najwięcej szczegółów dotyczących występującej wady. To pozwoli nam wstępnie ocenić, czy warto ponosić koszty regulacji obiektywu, które w nielicznych przypadkach mogą nie przynieść oczekiwanej poprawy jakości obrazu. Istotne są tu między innymi takie informacje jak:
 
- czy wada istniała od początku, czy może powstała na przykład po uderzeniu lub upadku obiektywu?
- czy obrazy gwiazd lub innych punktowych obiektów mają kształt kresek, krzyżyków, trójkątów lub innych figur (przy najlepszym zogniskowaniu)?
- czy jakieś elementy optyczne w obiektywie uległy pęknięciu lub znacznemu zarysowaniu czy obluzowaniu?
 
Przeznaczony do naprawy-regulacji obiektyw należy przysłać na swój koszt. Naprawa następuje zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych, ale niekiedy może się wydłużyć, ponieważ uszkodzenia nie zawsze bywają standardowe. Po naprawie odeślemy go na Twój adres. Koszty naprawy i wysyłki możesz wpłacić na nasze konto po otrzymaniu i sprawdzeniu obiektywu. Możesz też wybrać dostawę w formie przesyłki pobraniowej i zapłacić za usługę + przesyłkę przy odbiorze paczki, ale to kosztuje nieco drożej. Pamiętaj, żeby dobrze zabezpieczyć obiektyw w paczce podczas wysyłki do nas, owijając go wieloma warstwami folii bąbelkowej lub innymi elastycznymi materiałami. Konieczne jest też wysłanie go paczką z adnotacją OSTROŻNIE, aby nie uległ dodatkowym uszkodzeniom w drodze, bo transport pocztowy lub kurierski zwykle nie bywa delikatny. My również wysyłamy naprawiony obiektyw paczką traktowaną ostrożnie. Są to wyższe koszty dostawy, ale chodzi o bezpieczeństwo tego dość drogiego sprzętu.


Zobacz też najnowszy numer kwartalnika
 "VADEMECUM MIŁOŚNIKA ASTRONOMII"

Vademecum Miłośnika Astronomii


   Zamówienia można składać na Formularzu, e-mailem: pwnvega@wp.pl, telefonicznie: (042) 718-86-82, 609-481-673 (w godz. 7-21) lub listownie: PWN "VEGA", ul. Lotnicza 4a, 95-035 Ozorków. Kupując kilka pozycji z różnymi kosztami wysyłki, należy w dostawie uwzględnić koszt najwyższy. Po otrzymaniu zamówienia powiadamiamy klienta e-mailem o łącznej kwocie do zapłaty i terminie wysyłki, podając dane do przelewu.

 

Copyright 1999 - 2019 by PWN "VEGA". Wszelkie prawa zastrzeżone! Wykonanie strony: Michał Kowalski, Mirosław Brzozowski. Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów tej strony, bez zgody autorów jest zabronione!